Pozytywne nastawienie

Na rynku nie ma fajnej pracy dla wiecznych malkontentów i osób niewierzących w siebie. Osobiście jestem zdania, że szukając pracy trzeba być trochę wybrednym, wszak jest to miejsce, w którym spędza się mnóstwo czasu, ale jest różnica pomiędzy szukaniem posady dopasowanej do naszych potrzeb, a negatywnym nastawieniem do szukania pracy ogólnie. A przecież to jest na swój sposób ekscytujące! Zazwyczaj ma to służyć poprawie naszej sytuacji, jest efektem dążenia do czegoś lepszego… Nawet jeśli nie zmieniamy pracy z własnej woli, a zostaliśmy z jakiejś zwolnieni – nowa może przynieść nam coś dobrego.

Gdzie możemy rozpocząć poszukiwania naszej wymarzonej pracy?

 

OLX

OLX.pl to najpopularniejsze i darmowe ogłoszenia lokalne w kategoriach: Moda, Zwierzęta, Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja. Szybko znajdziesz tu ciekawe ogłoszenia i łatwo skontaktujesz się z ogłoszeniodawcą. Na OLX.pl czeka na Ciebie praca biurowamieszkaniapokojesamochody. Jeśli chcesz coś sprzedać – w prosty sposób dodasz bezpłatne ogłoszenia. Chcesz coś kupić – tutaj znajdziesz ciekawe okazje, taniej niż w sklepie.

 

JOBSORA

www.jobsora.pl to strona, głównym i jedynym zadaniem której jest pomoc w znalezieniu najlepszej pracy. Na Jobsora znajdziesz aktualne oferty pracy w całym kraju. Codziennie otrzymujemy nowe oferty pracy z ponad 250 kompani rekruterskich i bezpośrednich pracodawców w Polsce.

Jobsora stara się aby strona była tak prosta, jak to możliwe. Wszystko, czego potrzebujesz, to wpisać stanowisko i wskazać lokalizację, w której szukasz pracy. W razie potrzeby zawsze możesz zmienić zapytanie lub użyć filtrów, aby uzyskać najdokładniejsze wyniki. Aby szybko dowiedzieć się o najnowszych ofertach pracy, wystarczy zapisać się do newslettera o nowych ofertach pracy na określone żądanie.

Codziennie zespół projektowy stara się, aby wyszukiwanie pracy było jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze. Stale analizują odwołania Użytkowników i Partnerów oraz uzupełniają serwis o nowe funkcje.

Polecamy zajrzeć tutaj: pl.jobsora.com/praca/q-social-media-manager aby zobaczyć gdzie możecie wysłać swoje CV i aplikować na stanowisko specjalisty ds. social mecia.

GRATKA

Jest to jeden z największych i najpopularniejszych serwisów ogłoszeniowych w Polsce. Posiada bogatą bazę ogłoszeń – ponad 500 tys. w kategoriach nieruchomości, motoryzacja, praca oraz oferty drobne: np: zwierzęta, dom i ogród, rolnictwo, usługi i wiele innych.

Serwis skierowany jest do odbiorców indywidualnych oraz biznesowych, spotykają się na nim kupujący ze sprzedającymi. Obie grupy charakteryzują się realną intencją zakupowo-sprzedażową i siłą nabywczą.

Miesięcznie serwis odwiedza 2,6 mln Realnych Użytkowników, którzy generują 59 mln odsłon serwisu.

 

PRACUJ.PL

Grupa Pracuj to lider rynku cyfrowej rekrutacji, działający od 2 dekad w Polsce i na Ukrainie. Firma jest właścicielem marek Pracuj.pl, Robota.ua, eRecruiter, tworzących cyfrowy ekosystem dla świata HR. Z usług firmy skorzystało ponad 60 000 klientów z 40 krajów. Zespół Grupy Pracuj tworzy blisko 800 specjalistów, którzy już dziewięciokrotnie wyróżnili ją tytułem „Najlepszego Pracodawcy” w prestiżowym międzynarodowym rankingu AON Hewitt.

Grupa Pracuj to biznes wielokrotnie doceniany w prestiżowych konkursach. Firma została wyróżniona m.in. w zestawieniu Deloitte Technology Fast CE (Wielka Piątka najszybciej rozwijających się firm technologicznych w regionie CEE) i rankingu dziennika Rzeczpospolita „Najcenniejsze i Najmocniejsze Polskie Marki”. W 2018 roku prezes i założyciel firmy, Przemysław Gacek, otrzymał nagrodę Polskiej Rady Biznesu w kategorii Innowacje.

 

Podnoszenie swoich kwalifikacji

Szkolenia są rzeczywiście świetną opcją i cennym wpisem w CV, ale to oczywiście nie jedyna szansa na poszerzenie swojej wiedzy na jakiś temat. Inne możliwości to m.in.:

  • kursy online – wygodny i niedrogi (a czasami nawet darmowy) sposób na zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności, np. obróbki zdjęć czy obsługi jakichś programów. Plusem jest to, że do nauki można usiąść wtedy, kiedy ma się na to czas i ochotę. Mnóstwo kursów znajdziecie na popularnym portalu www.youtube.pl
  • webinaria – to również opcja podobna do szkolenia, ale bez wychodzenia z domu. Dobra dla osób, które nie potrafią się zmusić do samodzielnej nauki… Na webinarium zazwyczaj trzeba się stawić o jakiejś konkretnej porze, co może stanowić dobrą motywację.
  • blogi eksperckie – może nie udokumentujecie zdobytej na nich wiedzy, ale możecie nią błysnąć podczas rozmowy rekrutacyjnej

 

Autoprezentacja

Aktualnie internet daje całe mnóstwo świetnych, darmowych narzędzi, które ułatwiają przygotowanie się do poszukiwania pracy i udziału w procesie rekrutacji.  Ja w oparciu o moje doświadczenie dodam, że naprawdę warto postawić na CV kreatywne. To oczywiście zależy od branży, ale kiedy startujecie na kreatywne stanowiska, np. do marketingu, ma to spore znaczenie. Moje pierwsze CV było nijakie, takie jak wszystkie inne – niczym się nie wyróżniało. Dlatego też, każde kolejne było małym dziełem, nad którym trzeba było przysiąść, pomyśleć i poświęcić kilka godzin. Warto jednak pamiętać, że taki dokument nie może stracić na swojej czytelności. Czcionka powinna być wyraźna, a treść nieprzegadana. Pamiętajcie też, aby CV było spersonalizowane. Jeśli nie jesteście zdecydowani na konkretne stanowisko, być może musicie przygotować sobie kilka CV i w każdym z nich podkreślić inne, dostosowane do danego miejsca pracy mocne strony.

Kiedy Wasze CV zrobi robotę i zostaniecie zaproszeni na rozmowę, przemyślcie jak się na niej zaprezentować.

Trzymamy za Was kciuki!

Napisz komentarz